POWRÓTstrona głównao artystcebibliografiamalarstwo, grafika, fotografia, ekslibriszaproszeniaofertasklepikkontaktenglish

 

"Małgorzata Seweryn - litografie" 

Małgorzata Seweryn zajmuje się grafiką, malarstwem i fotografią. W latach 1999-2000 była stypendystką rządu Belgii, co umożliwiło jej studia w Królewskiej Akademii Sztuk Pieknych w Antwerpii. Jest Laureatką kilku nagród i wyróżnień, m.in.: nagrody Yvesa Peteersa na II Między narodowym Konkursie Graficznym na Ekslibris Gliwice'97, otrzymała też medal na IV Krakowskim Biennale Ekslibrisu Polskiego. Autorka 14 wystaw indywidualnych (m.in.: w Katowicach, Krakowie, Częstochowie, Antwerpii i Lier w Belgii) i ponad 80 zbiorowych w kraju i zagranicą.

Litografie z cyklu "Królewskie Historie" będzie można oglądać równolegle w Muzeum Historii Katowic. Prace te powstały podczas pobytu artystki na stypendium w Antwerpijskiej Królewskiej Akademii. Ich tematem są motywy "królewskie", wypatrzone wśród wspaniałej monumentalnej architektury. Te grafiki to niecodzienna wizja świata, w którym sporadycznie pojawiaja się ludzie, a królują w nim światło i cień. To prace pełne tajemniczości, ekspresyjne i nastrojowe.

W Galerii '24 można zobaczyć 15 kolorowych litografii utrzymanych w błękitnych barwach, natomiast w Muzeum Historii Katowic ponad 30 litografii utrzymanyhc w barwach cieplejszych.

"Galeria '24 - Małgorzata Seweryn, Litografie",
Górnośląski Informator Kulturalny nr 10, Katowice 2001, str. 11

 

        zamów exlibris     portret na zamówienie     sklep ze sztuką Małgorzaty Seweryn