POWRÓTstrona głównao artystcebibliografiamalarstwo, grafika, fotografia, ekslibriszaproszeniaofertasklepikkontaktenglish


"Architektoniczny Świat w Litografiach"


Gosia Seweryn wyglądała na nieco zdenerwowaną w wieczór wernisażu podczas jej wystawy "Lithografien und Öl", mimo że od 1991 roku ma ona już niezliczoną listę wystaw.

         Jej twarz promieniała coraz bardziej, gdy coraz więcej zwiedzających przybywało by przeżywać tą premierę. Organizator Bernd Brün był zachwycony. Artystka ta ze szczególnym zamiłowaniem do kosztownej, według jego punktu widzenia litografii, przybyła do Belgii i wybrana została przez niego do zrobienia wystawy w Service Residenz Burtscheid. Bernd Brün żywi nadzieję na niezapomniane wzrokowe przeżycie wiodące od architektonicznej kultury do jej sakralnej odmiany, która jest bardzo przekonująca w malarstwie olejnym pełnym efektów światła i cienia.

          "To wcale nie znaczy, że grafiki są bardziej subtelne - takie są właściwości tej techniki, która pozwala na wypracowanie detalów i subtelnych niuansów, podczas gdy malarstwo olejne ma charakter bardziej reprezentacyjny", wyjaśnia Brün. W obrazach Seweryn można znaleźć niezwykle wyjątkowy świat. Przez najprostsze i rygorystyczne formy oraz kontury odkrywa się na obrazach ludzi, a także zwierzęta. "Obrazy te nie są bez życia", opisuje Brün, zwiedzający są częścią tych obrazów i oni są częścią ich powstawania, wnoszoną do nich zmienną grę światła i cienia.
Artystka otrzymała wiele wyróżnień honorowych i nagród nie tylko w jej ojczyźnie Polsce, ale i w całej Europie.

           Wystawę można podziwiać codziennie do 24 listopada w pomieszczeniach Service Residenz Burtscheid w Aachen, Am Branderhof 101. Wstęp wolny.

"Die Architektonische Welt in Lithografien",
"Grenz-Echo", Aachen, 10 listopad 2002