POWRÓTstrona głównao artystcegrafikamalarstwofotografiaekslibrisofertasklepikkontaktenglish

LITOGRAFIE  Z CYKLU "KRÓLEWSKIE HISTORIE"


WIELKA PARA KRÓLEWSKA
litografia Małgorzaty Seweryn
ŚRODEK
litografia Małgorzaty Seweryn
 
POWROTY
litografia Małgorzaty Seweryn
 
METEOR
litografia Małgorzaty Seweryn
 

              Litografie z cyklu "Królewskie Historie" to grafiki pełne tajemniczości, ekspresyjne i nastrojowe, są niecodzienną wizją świata, w którym sporadycznie pojawiają się ludzie, a królują w nim światło i cień. Ich tematem są motywy "królewskie", wypatrzone wśród wspaniałej monumentalnej architektury. Są to obrazy z pogranicza snu i wyobraźni, opowiadające o głęboko ludzkich uczuciach, pragnieniach i lękach. Komu odpowiadają klimaty surrealistycznego malarstwa Giorgio de Chiricco, czy włoskiego malarstwa metafizycznego, ten na pewno będzie zainteresowany twórczością Małgorzaty Seweryn, która poprowadzi nas w ten magiczny świat swoimi ścieżkami.

              To głównie wielkoformatowe kompozycje, o specyficznej stylistyce, ukazujące weduty, wyrwane z całości elementy architektoniczne swobodnie komponowane na nowo. Zauważalne jest w nich dążenie do osiągnięcia syntezy bryły i przestrzeni przy jednoczesnym tworzeniu nastroju ciszy, spokoju oraz wrażeniu statyczności i niezmienności.

              Cykl "Królewskie Historie" zapoczątkowany został podczas pobytu artystki na stypendium (1999-2000) w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii i tam też została stworzona większość prac. 
               
                Więcej o tych litografiach w artykule Natalii Kruszyny.

 


  SZACHY  KRÓLEWSKIE HISTORIE  MAŁY CYKL ANTWERPIJSKI  wkrótce
  wkrótce  DWA ŚWIATY  Akwaforty "Bliskie Historie"  SITODRUKI 
 
NIEBIESKIE PTAKI  Notatki Erotyczne  wkrótce  ... wszystko wskazuje na to, ze będzie ciąg dalszy ;-) 

 

  zamów exlibris     portret na zamówienie     sklep ze sztuką Małgorzaty Seweryn